Horská chata Svahová ev. č. 48

Zrelaxujte v klidné přírodě Krušných hor

Pronájem horské chaty

Horská chata Svahová se nachází v nadmořské výšce  800m n.m. v krásné rekreační oblasti Svahová v Krušných horách. Chata je ideálním místem k odpočinku pro rodinu, partu kamarádů, milovníky přírody, cykloturisty a turisty. V blízkém okolí jsou značené turistické trasy, v zimních měsících trasy pro běžkaře. Na své si přijdou i bikeři všech kategorií. Prudké sjezdy a náročné výjezdy, se střídají s poklidnou jízdou v panenské přírodě na samém vrcholu Krušných hor. 

Pronájem celé chaty /až 8 osob/

Chata k pronájmu poskytuje možnost ubytování, až pro 8 osob ve 3 samostatných ložnicích v podkroví chaty s velkým společenským prostorem v přízemí. 

Pokoje a společenská místnost:

Chata má dvě podlaží. V horním patře jsou umístěny 3 samostatné pokoje (s možností 1 přistýlky). V přízemí se nachází prostorný společenský prostor /jídelna/ s plně vybavenou kuchyňskou linkou. Atmosféru doplňují velká krbová kamna. 

Pokoj č.1 – manželská postel pro 2 os + menší lůžko 160 cm s možností rozšíření na 2×160 cm
Pokoj č.2 – manželská postel pro 2 os
Pokoj č.3 – manželská postel pro 2 os + 2x samostatné lůžko

Kuchyňka:

Kompletně vybavená kuchyňská linka má plynový sporák,  kávovar, mikrovlnou troubou, myčku, ledničku, rychlovarnou konvicí, toustovač a kompletní nádobí pro vaření a stolování. 

Sociální zařízení:

V přízemí se nachází 1x sprchový kout s wc a umyvadlem + 1x samostatné wc s umyvadlem. 

Vytápění:

Vytápění objektu je pomocí krbových kamen /dřevo zajištěno/ a k dispozici jsou elektrické přenosné přímotopy.

Doprava, parkování:

Dostupnost objektu je autem cca 90 km od Prahy (směr Chomutov –  Jirkov – Boleboř – Svahová), parkování je přímo u chaty pro max. 5 vozidel.

Stravování

Místní restaurace ve vesničce Svahová je cca 100m. Pro kulinářský zážitek vám doporučujeme navštívit stylovou restauraci Koliba v Jirkově, kde podávají místní speciality. 
Doporučujeme i vzdálenější  Horský hotel Lesná, na venkovní travnaté ploše je možnost grilování, včetně velkého ohniště k posezení. 

  • Horská chata Svahová

  • Okolní příroda

  • Okolí chaty

  • Čistá příroda

Horská chata Svahová
Svahová 48, 431 21 Boleboř

 Galerie 

Jak to u nás vypadá

U nás si odpočinete

Dopřejte si skutečný odpočinek

travel2-about-icon3
U chaty 
menu
Kam na jídlo
mtb_ico
Pro cyklisty
travel2-about-icon1
Města v okolí
travel2-about-icon5
Výlety v okolí
hrad
Památky a zajímavosti
ski_icon
Skiareály a běžecké trasy
hory
Krušné hory

U nás si odpočinete

.. v zimě je u nás božsky.

Značené běžecké trasy – Krušnohorská bílá stopa

Běžecké trasy Skiareál Lesná – trasa vede u naší chaty

Skiareál Lesná nabízí zázemí pro běžkaře V Krušných horách a na 60 km udržovaných běžkařských stop. Je napojeno na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. Lyžařská oblast kolem Lesné je nesporným vrcholem  naší krajiny. Po mnoha kilometrech běžeckých cest  můžete vyrazit od Horského hotelu Lesná  až na blízkou Lesenskou pláň, ležící ve výšce 920 m. Čekají na Vás skvěle upravené trasy.  

Další přidanou hodnotou Horského areálu Lesná je denně otevřené infocentrum, které leží přímo u upravené běžkařské stopy. V Infocentru Vám náš personál rád poskytne aktuální informace o úpravě běžkařských stop, dále můžete využít prostor Infocentra pro převléknutí, můžete v něm zakoupit lehké občerstvení, a v provozu jsou i veřejné toalety. Infocentrum Lesenská pláň disponuje také půjčovnou běžkařského vybavení, které Vám rádi po telefonické domluvě zarezervujeme a následně zapůjčíme.

Trasy dále pokračují dále po hřebenech Krušných hor, kde na vás čeká až 200 km běžeckých stop. Kompletní přehled naleznete na webu Krušnohorská bílá stopa. 

Přijďte si k nám zasportovat!

Odkazy:

Kde si zalyžovat

Skiareál Mezihoří 9,5km (14min)

https://tjmezihori.cz/

Odkaz na mapu. 

Skiareál Pyšná 15km (20min)

https://www.skipysna.cz/

Odkaz na mapu.

Skiareál Klíny 23km (25min)

https://kliny.cz/

Odkaz na mapu.

Skiareál Horní Jiřetín 34km (37min):

https://ski.ceskyjiretin.cz/

Odkaz na mapu.

Skiareál Klínovec 54km (53min)

https://klinovec.cz/

Odkaz na mapu.

Poznejte hornickou minulost

Tip na výlet

Hornická kulturní krajina Erzgebirge/Krušnohoří

Přeshraniční statek Hornická kulturní krajina Erzgebirge/Krušnohoří se nachází v Krušných horách, evropském středohoří na jihovýchodě Spolkové republiky Německo a na severozápadě České republiky. Jedná se o geografickou, historickou a kulturní jednotku, která se vytvořila během dlouhé společné historie a dodnes je s ní spjata.

world-heritage

Důl Mauritius na Hřebečné byl největší cínový důl v české části Krušných hor, v provozu byl téměř nepřetržitě po dobu čtyř století – od poloviny 16. století až do roku 1944. Jedinečnost tohoto důlního díla vedla v roce 2014 k jeho prohlášení za národní kulturní památku ČR, která je zároveň jednou z významných součástí sasko-české žádosti o zápis Hornické kulturní krajiny Erzgebirge/Krušnohoří na Seznam světového dědictví UNESCO.

K dolu Mauritius patří i prohlídková štola Kryštof, která vás zavede do impozantního podzemního světa horníků minulých století. Do štoly sestoupíte po 13 metrů vysokém kovovém schodišti zabudovaném do jámy dolu Mauritius. Vlastní prohlídková trasa ve štole měří více než 400 metrů (tam a zpět) a zahrnuje 9 zastávek. Seznámíte se mj. s ruční ražbou důlních děl pomocí želízka a mlátku, s rozšiřováním chodeb pomocí sázení ohněm či s metodami větrání a odvodňování dolu a nakonec stanete v úžasu u hlavní atrakce – obrovské komory dlouhé 65 m, široké 4-9 m a vysoké 15-25 m. Součástí prohlídky je i působivá audiovizuální projekce.

www.dulmauritius.cz

Rezervace ubytování

Cena za pronájem celé chaty na 3 noci/4 dny : od 2.475,-Kč /1 den/pro 6 osob

cena je včetně DPH,  V ceně jsou lůžkoviny, dřevo na otop. 

Způsob úhrady

Záloha bankovním převodem, doplatek v hotovosti. Rezervace je platná po obdržení zálohy.

Adresa

Horská chata Svahová
Svahová 48, 431 21 Boleboř

info@chata-svahova.cz
telefon: +420 724 952 283